Субота, 21.09.2019, 19:44
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Грудень » 4 » Підбито підсумки V загальноуніверситетського творчого конкурсу «З Григорієм Сковородою крокуємо у майбутнє»
11:32
Підбито підсумки V загальноуніверситетського творчого конкурсу «З Григорієм Сковородою крокуємо у майбутнє»

Постать великого філософа Григорія Сковороди в українській літературі є однією з найпомітніших. Він був звичайною людиною – і став творцем людських душ, він був мандрівником – і пам'ятає земля сліди його ніг, він був мислителем – і досі люди знаходять у його творах щось незвичайне для себе, він сіяв духовну культуру – і проросли зерна, посіяні ним.

Ось вже 5 рік поспіль в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди проходить загальноуніверситетський творчий конкурс «З Григорієм Сковородою крокуємо у майбутнє». Конкурс покликаний допомогти студентам глибше розкрити свої природні здібності на прикладі поглибленого вивчення, засвоєння та використання вчень, поетичного доробку філософа-письменника, педагога в науково-пошуковій, літературній, музичній, образотворчій творчості.

Саме 3 грудня, коли весь світ відзначає день народження великого філософа, в Актовій залі університету відбулося урочисте підбиття підсумків V загальноуніверситетського студентського конкурсу «З Григорієм Сковородою крокуємо у майбутнє». Віддати шану українському любомудрові прийшли викладачі, співробітники та студенти вишу.

Урочистий захід розпочався демонстрацією конкурсних робіт у номінації «Презентація постаті Григорія Сковороди».

Із вітальним словом виступили: проректор з наукової роботи Сергій Рик та доктор філологічних наук, професор, директор Центру Сковородинознавства Микола Корпанюк. Під час виступів було зазначено, що Григорій Сковорода належить усьому світові, але, насамперед, Григорій Савович, який походить з козацького роду, живе в душі кожного українця. Його постать, його творчість є невід’ємною частиною історії України, її слави.

Після вітальних слів відбулося нагородження студентів-переможців конкурсу дипломами та грамотами. У конкурсі були представлені роботи студентів філологічного факультету (декан доцент Оксана Свириденко), керівник конкурсних робіт – професор Микола Корпанюк; соціоісторичного факультету (декан професор Борис Дем’яненко), керівники конкурсних робіт доценти Лариса Харченко, Людмила Хмельницька, кандидат юридичних наук Вікторія Грукач; фінансово-гуманітарного факультету (в.о. декана доцент Світлана Кучеренко), керівники конкурсних робіт доцент Лариса Харченко, старший викладач Олена Горбатенко; педагогічного факультету (декан професор Наталія Ігнатенко), керівники конкурсних робіт: професор Іван Стогній, Олег Базалук, доценти Тетяна Носаченко, Оксана Смірнова, Ольга Стрілець; викладачі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Роман Мотузок, Олена Шпитальова, Заріна Шокірова;.

Цього року вперше у конкурсі взяли участь студенти факультету фізичного виховання, впроваджуючи вчення й принципи здорового життя Григорія Сковороди (декан професор Віктор Куйбіда), керівники змагання зі спортивної ходьби доцент Микола Шульга, кандидат педагогічних наук, старший викладач Анна Самолюк, а також студенти музичної підготовки під керівництвом професора Тетяни Мартинюк, доцентів Миколи Губаря, Анатолія Мартинюка, Олени Ткаченко, старшого викладача Алли Захарченко.

За особисті творчі досягнення, фахово-педагогічну майстерність у підготовці студентів подяками були нагороджені викладачі вишу.

Окрасою свята став святковий концерт за участю аматорів університету та гостей міста, які подарували глядачам гарний настрій. Під час концертної програми прозвучали вірші та пісні на слова Григорія Сковороди, сучасних поетів, присвячених любомудрові, українські мелодії на саксофоні.

Після святкового концерту гості оглянули творчу виставку художніх робіт студентів педагогічного факультету, в яких відтворено портрети героїв художніх творів письменника, у різних техніках мистецтва: графіка, малярство, вибійка; ознайомилися із науковими та поетичними роботами студентів філологічного факультету, які експонуються у залі «Чумацький шлях». Також гості мали можливість ознайомитися із розгорнутою виставкою наукової, художньої літератури з українознавства та сковородинознавства; переглянути цикл графічних аркушів Сергія Сороки «Йду зі Сковородою».

Творча спадщина великого філософа стала невичерпним джерелом мудрості й життєдайної наснаги для українського народу на довгі-довгі віки. Вона злободенна й сьогодні. Вона актуальною буде і завтра. Межі духовному вдосконаленню людини так і не визначено. І добре, що цю закономірність і ввібрали у власний світогляд студенти та викладачі університету.

Ольга Науменко

 

Переглядів: 76 | Додав: scovorodiana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: